Telegram Web Kullanımı

Popülerliği artan mesajlaşma platformlarından telegram bulut tabanlı bir yazılımdır. Hızlı yapısı ile iletmek istediklerinizi anında gönderebilirsiniz.

Telegram Nedir Özellikleri Neler?

Telegram kullanmak isteyenlerin bir telefon numarası ile kaydolarak görüşmelere başlaması gerekir. Zorunlu olarak telefon numarası üzerinden değil de isim üzerinden kişileri bularak konuşma yapabilirsiniz.

Telegram ’da sohbet etmek istediğiniz kişilerle kayıtsız şekilde görüşmelerinizi sürdürebilirsiniz. Sistem üzerinde günlük tutulmadığı için gönderilen mesajlar kayıtsız ve gizli şekilde kalır.  Normal mesajlaşmada ayrıca süreli mesajlar vardır. Belirli bir süre geçince otomatik silinme işlemi gerçekleşir. Kendiniz bir mesajı kontrollü sildiğinizde ise yine karşı kişiden silinecektir. Yazılı mesajlaşmalarınız başkalarına engellenerek güvenli şekilde duruyor.

Sesli Arama Özelliği

Telegram kullanıcıları diğer kişileri sesli arama ile görüşmeye davet edebiliyor. Yazılı mesajlaşmaya alternatif sesli görüşme artısı internet artılarını görebileceğiniz bir diğer detay ve oldukça pratik bir kullanım sağlıyor.

Telegram Web Kullanma

Web telegram kullanıcıları sadece mobil değil aynı anda web olan diğer cihazlardan giriş yaparak platform üzerinden sesli mesajlaşma yapabilir. Telegramı web üzerinden hızlı şekilde kullanmaya başlamak için Telegram Giriş sayfasından giriş yapmanız, kaydınız yoksa kayıt açmanız gerekir.  Burada ülke olarak Türkiye seçilir ve telefon numarası da girilerek kutucuğun sağ üst köşesindeki  “Next” kısmına tıklanır.

Telegram giriş sayfası

Bu telefon numarası gerçek ve kullandığınız bir telefon numarası olmalıdır. Çünkü kaydınızın tamamlanması, kayıt amacınızın yerine getirilmesi için gerçek telefon hattı üzerinden doğrulama kodunu sisteme girmeniz gerekir. Gelen sms ile sayfayı açarak kullanıma geçebilirsiniz. telegram web sayfası açıldığında internet tarayıcınız üzerinden kullanıma devam edebilirsiniz. Diz üstü bilgisayarlar, tabletler ve diğer masa üstü tüm cihazlardan giriş yaparak görüşmelerinizi büyük ekranda sürdürebilirsiniz.

Telegram web artıları çok sayıda bilgisayar kullanıcısı için hızlı işlem yapma, hızlı paylaşımları web üzerinden bilgisayara kablosuz kolayca aktarım gibi artıları sağlamaktadır. Karşıdaki kişiden gelecek olan bir dosyayı hızlıca mesaj kısmından alarak masa üstünüze kaydedebilirsiniz. Kendiniz de aynı şekilde gönderim işlemi yaparak benzer bir fayda sağlamış olursunuz.

Program İndirerek Bilgisayarda Kullanım

Program olarak kullanmak isteyenler için bilgisayara telegram indirerek işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Masa üstüne indirilecek programı desktop telegram.org araması ile bulabilirsiniz. Windows, Linux, OS X indirme işlemini yaptığınızda gizli sohbet özelliği kullanılamamaktadır.

Telegram 18 Gruplar Bulma Nasıl Oluyor?

18 yaş ve üstüne uygun telegram kullanıcılarının gruplarını bulmak istediğinizde basit bir arama ile telegram 18 yazarak sonuca ulaşabilirsiniz.  İlgi alanlarınıza göre seçimler yaparak mesajlaşmak istediğiniz kişilerle sohbet edebilirsiniz. Ayrıca bilmediğiniz numaraların mesajını bir nedenle istemiyorsanız engelleme şansınız vardır. Son mesajların görünmemesini isteyenler için kişiye özel son görünme kapaması da artı diğer özellikler arasındadır.

Telegramda Hatalı Yazı Düzenleme

Ücretsiz ve reklamsız kullanacağınız telegram uygulamasında birçok farklı kullanım özelliğinden faydalanabilirsiniz. Göndereceğiniz mesajın hatalı olduğunu düşünüyorsanız sonradan düzenleyebilme avantajını kullanabilirsiniz.

  • Görüşme yaptığınız kişilere my telegram üzerinden konum göndererek yerinizi gösterebilirsiniz.
  • Tema değiştirme özelliği, çok sayıda etiket ve kanal, Proxy desteği Telegram özellikleri arsında yer alır.
  • Telegramda veri paylaşımı yaparken eşleştirme hızı oldukça yüksektir. Bu artısı sunucu yapısıyla alakalıdır ve dağıtık özellikte olduğu görülür.
  • Gönderilecek dosya biçimi bakımından her türlü dosyayı telegramda gönderebilirsiniz. Tek seferde toplam boyutu 2 GB aşmaması gerekir. Bütün dosya toplamında ise bir sayı sınırı bulunmamaktadır. Eğer gönderdiğiniz dosyalar 6 ay süresince kullanılmamışsa otomatik olarak silinir. Dileyen kişiler bu silme süresini ve periyodunu 1 sene olarak ayarlayabilmektedir. Bu işlem ayarlar kısmından manuel olarak gerçekleşmektedir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir