Telegram’ın Play’deki uygulaması olan Android’deki Beta sürümünde test edilen ve denenen yeni özelliği gündemde!

Son zamanların WhatsApp’a en büyük rakip olan Telegram yeni özellikleri ile adındana sıkça bahsettiriyor. Özellikle WhatsApp’ın gizlilik konusundaki kişisel verileri kullanacağı hakkındaki çifte standart tutumu kullanıcıları Telegram’a yönlendirmişti.

Bip İle Telegram Arasındaki Farklar

Telegram’a da Discord vb Gibi Ekran Paylaşım İmkanı Yolda

Pandemi döneminde iletişim ve toplantı (meeting) uygulamaları çok bilinir ve kullanılır oldu. Bunlardan birkaçı zoom, telegram, skype, discord gibi uygulamalar oldu. Kimisinin toplantı yapma, kimisinin online eğitim, kimisi de çalışma anlamında işlevselliği ile öne çıkmış durumda.

Beta Sürümü Yakında Tüm Kullanıcılarda

Telegram bunların arasında en hızlı yükselişe geçen uygulama oldu. Sebebi de çok uzaklarda aramamak lazım. Yaptığı nokta atışı geliştirmelerle kendini belli etmektedir. Buna mukabil Telegram v7.9.0 kodlu Android beta sürümü ile Discord’daki gibi görüntülü konuşma esnasında ekran paylaşımı özelliğini test ediyor.

Whatsapp Telegram Arasındaki Farklar

Test sürümü yeterli geliştirme sağlandığında tüm kullanıcılar için gelecektir. Gelen güncelleme ile uzaktan çalışma, toplantı yapma, online eğitim, özel dersler gibi bir çok alanda da kendine yer bulacak olan Telegram aynı zamanda gemiş mesajı silme özelliği ile de gündeme gelmişti. Mesajlaştığınız kullanıcıya atacağınız mesajı süre sınırlaması ile gönderdiğiniz zaman belirttiğiniz süre içerisinde mesaj silinmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir