Sesli ve yazılı mesajlaşma imkanı için telegram giriş yaparak hızlıca sohbete başlayabilirsiniz. Kolayca ulaşabileceğiniz platform, kullanım açısından zorlamadan sonuca varmanızı ağlar.

Telegram’a Nereden Giriş Yapılır?

Telegram girişi yapmak için hangi cihaz kullandığınıza göre yer değişebilir.  İnternet sitesinden girmek için telegram web adresini kullanmalısınız. Akıllı telefonlardan, uygulama üzerinden girmek için indirme işlemi yaparak girebilirsiniz. Telefondan interneti kullanarak ayrıca giriş yapabilirsiniz. Ayrıca masa üstü bilgisayar, diz üstü bilgisayara indirme de indirme işlemi yaparak girişle kullanım işlemi yapabilirsiniz.  Telegram işletim sistemi eski olan masa üstü bilgisayarlara da kolayca indirilebilmektedir.

Mobil Uygulama İndirme

Android, İOS vs. işletim sistemi olan akıllı telefonunuza telegram giriş için uygulama indirme işlemi yapabilirsiniz. Google Play,  App Store üzerinden telegram Messenger indirme işlemini yaparak kullanıma hızlıca başlayabilirsiniz. Şu adreslerden bu indirme işlemini yapabilirsiniz.

Mobil Üzerinden Giriş

Telefonunuza indirmenizin ardından uygulamayı açın ve karşınıza çıkan bölümde ülke seçimi Türkiye yaparak,  alt kısma telefon numaranızı girerek devam edin. Ardından size bir kod gelecektir. Bu doğrulama kodunu girerek devam edin. Telefonunuzda kayıtlı kişileri uygulamanın görmesine izin vererek kullanıma devam edebilirsiniz. Telegram girişi birçok sohbet platformuna giriş kadar kolaydır ve hızlıca kendi çevrenizden ya da ilgi alanlarınıza göre çeşitli hesaplarla etkileşime girebilirsiniz.

Telegram Web İndirme

Telegram web indirme işlemi için https://desktop.telegram.org/ adresini kullanabilirsiniz. Masa üstünüze hızlıca indirerek işlemlerinizi buradan sürdürebilirsiniz. Hızlı dosya paylaşımı yapmak, bilgisayara aktarılacak görüntüleri buradan almak için oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Web indirme için alt kısımdaki indir butonuna basmanız yeterli olur.

Telegram Giriş Web

İnternetten telegram giriş yapmak için indirdiğiniz programın üzerindeki ülkeyi seçerek telefon numarası yazarsınız. Mobille aynı mantık üzerinden giriş yapılır. İndirmeli veya indirme olmadan da aynı şekilde bu kullanım yapılabilir. İndirme işlemi yapıldığında bilgisayarınıza dosya indirilir ve uygulama çalıştırılarak görüşmelerinizi devamlı sayfa açmadan uygulama şeklinde kullanmış olursunuz. https://web.telegram.org/#/login adresinden girişle kullanım başlatılabilir.

Telegram Artıları Neler?

Basit bir uygulama olarak tanımlanan Telegram çok sayıda artıyı beraberinde getirir. Uygulamaya girdiğiniz anda nasıl kullanacağınızı zaten biliyorsunuz hissi uyanır. Mesajlarınızın güvenli olmasının yanında yoğun şekilde şifrelenmesi ve kendini yok etme özelliğinin olması sık tercih edilmesinde etkendir. Bunu gizli moddan kendiniz ayarlarsınız. Ayrıca senkronize bir kullanım artısı bulunabilir. Başkalarıyla sohbetlerinize birden fazla cihaz üzerinden devam edebilirsiniz. Telegramın diğer artı sağlayan özellikleri şöyle sıralanabilir:

  • Hız kazanarak bir mesajlaşma ağı elde etmiş olursunuz. Mesaj iletim hızı bakımından diğer uygulamalara fark atan bir sistemi vardır. Medya ve sohbet boyutu açısından güçlü bir yapısı olduğu da söylenebilir. Bir konuda oluşturulan grubun üye sayısı 200 bine kadar çıkabilmektedir.
  • Mesajlarınızın güvenliğini sağlayan güvenlik sistemi vardır. Bilgileriniz izinsiz giriş yapanlara karşı koruma altındadır.
  • Ücretsiz bir kullanımı vardır ve açık kaynak kodu ile varlığını sürdürür. Uygulamaya girişte ve kullanım esnasında bir ödeme yapmazsınız.
Telegramdan Çıkış Nasıl Yapılır?

Mobil veya bilgisayar üzerinden telegram giriş yaptığınızda sistem siz kapatana kadar çalışmaya ve mesaj attığınız kişileri sol taraftan görüntülemeye devam eder. Bu bilgisayara indirilen uygulama için de geçerlidir.

Uygulama çıkışını yapmak için, sol kısımdaki üç satır alt alta olan kısımdan “Settings” bölümünü tıklayın ve ardından aşağıda yer alan “Log Out”  bölümüne basın.  Bu işlemi yaptığınızda yeniden giriş esnasında bilgisayardan girenler için telefon ve şifre girişi yinelenecektir. Akıllı telefona indirme yapılmışsa, uygulamayı kaldırmalısınız. Sonra yeniden kullanma ihtimali yoksa hesap silme yapmalısınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir