Telegram hakkında merak edilen, kullanıcılar ve özellikle de kullanmayı düşünenler tarafından sıkça sorulan soruları sizler için tek bir başlık altında topladık.

Aşağıda merak ettiğiniz konuları maddeler halinde sıraladık.

Telegram nedir?

Telegram, odak noktası hızı ve güvenilir iletişim olan bir mobil uygulamadır. Bu alandaki en büyük artısı tamamen ücretsiz olmasıdır.

Uygulama ücretsiz olduğu gibi aynı zamanda da birden çok sayıda cihazda kullanılabilmektedir. Bu özelliği sayesinde elinizdeki tüm cihazlardan aynı anda ve eş zamanlı kullanım imkânı sunmaktadır.

Ayrıca Telegram uygulamasında username yani kullanıcı adı özelliği vardır. Bu özellike sayesinde kısa url oluşturarak kişilerinizin ya da diğer insanların size ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz. Bu kullanıcı adları başına “@” işareti gelerek “@kullanıcıadı” şeklinde, Türkçe karakter olmadan, kullanılır.

Kimler kullanmalıdır?

Gün içerisinde sık sık mesaj, arama yapma, dosya (video, fotoğraf vb. medya) ve veri gönderme ihtiyacı hisseden herkesin mutlaka kullanması gereken uygulamadır.

Bu uygulama sayesinde sadece internet bağlantısı ya da mobil erişiminizin olduğu hemen her yerde Telegram’ı çok verimli ve rahat bi şekilde kullanabilirsiniz.

Gişimcilerin Telegram uygulamasını kullanması işine çok yarayacaktır. Özellikle internet girişimcileri için Telegram adeta hayat kurtarıcı özelliklerle doludur.

Nasıl mı?

Kurmuş olduğunuz internet sitesine “bana ulaşın” şeklinde bir icon ekleyerek bu icon’a Telegram linki verebilir ve bu oluşturmuş olduğunuz Chat box ile sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerinizle iletişim kurabilir ve bu görüşmeyi satışa çevirebilirsiniz.

Diğer uygulamalara göre farkı nedir?

En büyük farkı tamamen ücretsiz olmasıdır. Bunun yanında kullanılan Telegram kanallarında kişi sınırlaması yoktur. Bu sınırlama olmadığı gibi kanallara özel botlar geliştirerek kendinize uygun hizmeti kendiniz sağlayabilirsiniz.

Kendi cihazlarımda kullanılabilir mi?

Elbette kullanabilirsiniz. Hatta hiçbir sınırlamaya ve kısıtlamaya takılmadan tüm cihazlarınızda eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz. Hatta tüm cihazlarda kullanımın da ötesinde çeşitli olarak kullanabileceğiniz botlarla Telegram’ı günlük hayatınızı ve iş hayatınız çok verimli hale getirebilirsiniz.

Örneğin; Gmail botu ile Gmail adresinize gelen iletileri aynı zamanda telefonunuza kurduğunuz uygulama Telegram uygulaması üzerinden takip etmesi ve cevaplaması çok kolay olmaktadır.