Farklı platformlardan telegram indir diyerek mesajlaşma ve sesli konuşmaya başlayabilirsiniz.  Ücretsiz kullanım sunan yazılım kolayca indirilebilir.

Konumuzda Telegram uygulamasının hangi platformlarda nasıl indirildiğini sizler için anlattık. Bu anlatımda görsel olarak resim ve video anlatım da bulunmaktadır. 

App Store Telegram İndirme

İşletim sistemi İOS olan cihazlarda App Store üzerinden indirme yapılabilir. Telegram Messenger olarak Apple Store sitesini kullanabilirsiniz.  Buradan indirme öncesi yorumları ve ürün açıklamalarını da okuyabilirsiniz. Uygulama görselinin hemen alt kısmındaki yükle bölümünden telefonunuza indirme işlemi başlayacaktır. Ardından cihazdan açtığınız uygulama size telefon numaranızla giriş sağlar.

Apple Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Google Play Store Telegram İndirme

Mobil işletim sistemi Android olanlar için Google Play Store üzerinden Telegram Messenger indirme işlemini yapabilirsiniz. Linki tıkladığınızda görüntü sağ orta kısımda yükle butonu olacaktır.  Burada da yine uygulama özelliklerini görebilir ve indirme başlatabilirsiniz.

Androdi Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

Telegram Web İndirme

Telegram Messenger uygulamasını web üzerinden bilgisayarınıza iki türlü indirebilirsiniz. Her iki türlü indirme işlemini tamamlamak için  Resmi Telegram adresinden işlemleri başlatabilirsiniz.

Masa üstüne Telegram indirme pratik açıdan birçok faydalı kullanım sağlar. Bir sürü dosyayı kolayca paylaşarak bilgisayar ortamındaki farklı uygulamalarınızda kullanabilirsiniz.  Özellikle iş yerlerinde acil fotoğraf video paylaşımlarının ulaşması adına toparlayıcı bir uygulamadır.

Telegram Masaüstü Masaüstü Uygulaması

Windows İçin Telegram

İşletim sistemi Windows olan cihazlar için tıkladığınız linkte karşınıza iki seçenekli indirme çıkar. Bunlardan ilkinde üstteki bölümü tıklarsınız.

Windows için Telegramı edinin bölümüne bastığınızda bilgisayarınızın ekranının sol alt kısmında indirme işleminin başladığına dair dosya görüntüsü oluşacaktır.

İndirme tamamlandığında dolum işaretinin görüntülendiği kısım renksiz hal alır ve yüklemenin tamamlandığını gösterir.

Yüklemesi tamamlanan dosyanın üzerine tıkladığınızda dosya açılır ve çalıştırma ekranı başlar. Bu dosyayı çalıştırmak istiyor musunuz ekranı çıktığında çalıştır denir ve devam edilir.

Telegram indirme yaparken çalıştır bölümünü geçtiğinizde dil seçimi çıkar. Bunu Englısh ya da diğer seçtiğiniz bir dilden tercih ederek devam edebilirsiniz.

Englısh-OK dedikten sonra dosyanın kayıt alanı seçilir. Bu bölümde ekrana dokunulmaması ve devam edilmesi önerilir.

Sonraki adımlarda Next butonuna basılır ve işlemler sürdürülür, yükleme bölümüne gelene kadar bu butona basmaya devam edersiniz.

Install butonu bilgisayarınıza Telegram indirme işleminin başlaması demektir. Butona bastığınızda yeşil yükleme çubuğunun işleme geçtiğini görebilirsiniz.

Çubuk tamamlandığında karşınıza ekran çıkar ve bu ekrandan sisteme artık giriş yaparak işlemleri sürdürebilirsiniz.

Karşınıza gelen ekranda Telegram’a Türkçe olarak devam et butonuna basabilirsiniz. İsteyenler orijinal dille de devam edebilir. Kendi tercihinize göre işlemleri sürdürebilirsiniz. Artık telefon numaranızı yazarak kod girişi ile sistemi kullanabilirsiniz.

Windows İçin Taşınabilir Telegram

Diz üstü, masa üstü için diğer Telegram indirme yöntemi taşınabilir sürümdür. Bu sürümde indirme işlemini yaparsınız ve çıkış yaptığınız anda uygulama sabit kalmaz. Geçici kullanım isteyenler için ideal bir masa üstü indirme işlemi olabilir.  Web üzerinden sayfaya girerek sohbet etmenize benzer aynı mantık da var denebilir. Fakat siz çıkana kadar bilgisayarınızda sabit kalacak bir uygulama vardır. https://desktop.telegram.org/ sayfasında alttaki indirme seçeneklerinden en alttaki taşınabilir sürüme tıklarsınız ve ardından indirme işlemi sıkıştırılmış dosyada görülür.

İndirme tamamlanınca Telegram dosyasını açarsınız ve Telegram. exe. Üzerine iki kere tıklarsınız.

Hızlıca sayfa açılır ve ekrana gelen mesajlaşma sayfasından telefon numaranızı girişle işlemleri sürdürebilirsiniz.

Bütün Telegram indirme işlemlerinde indirme yöntemleri ve yerleri farklı olup, sonuç olarak aynı giriş sayfasına gelirsiniz. Giriş ve kullanıma başlama için telefonunuzu yazarak doğrulama kodu üzerinden kullanım devam eder.  Paylaşımlarınızın gizli olmasını isteyenlerin gizli sohbet şeklinde konuşmaya devam etmeleri önerilir. Çünkü ilerleyen dönemlerde hesap silme işleminde kayıtlı kalan dosyalar mesajlar vs. soruna neden olabilir.

Telegram Video Anlatım:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir