Son Zamanların En Güncel ve Popüler Telegram Özellikleri

Telegram uygulaması yeni bir çok özellikiğini duyurmaya devam ediyor. En önemli Telegram özelliklerini sizler için derledik. Aşağıda birkaç maddeyle çok bilinmeyen bazı Telegram özellikleri…

Zamanlanabilir Mesaj Özelliği

Telegram’daki kişiler listenizdeki herhangi birisine mesaj göndermek istiyorsunuz. Ama saat ilerlemiş, konu için henüz erken vb. gibi konulardan dolayı mesajı daha sonra göndermeniz gerekiyor. Ancak siz de her zaman müsait olmuyorsunuz. Bunun için Telegram’ın Mesaj Zamanlama Özelliğini kullanbilirsiniz. 

Mesaj gönderme ekranında mesaj gönderme tuşuna bir süre basılı tutunca karşımıza bir menü açılıyor. Bu menü seçeneklerinden “Mesajı Zamanla” seçeneğini seçip mesajın ne zaman gideceğini seçmeniz yeterli. Sonra gönder gitsin. 🙂

Sessiz Mesaj Özelliği

Yine çok ilginç bir özellik daha… Ses olmadan Mesaj gönderme özelliği.

Telegram’a Ekran Paylaşma Özelliği Geliyor!

Yine kişi listesinden mesaj göndermek istediğiniz kişinin mesaj ekranına geliyorsunuz. Mesaj gönderme tuşuna basıyorsunuz, bir menü açılıyor. Bu menüden “Ses Olmadan Gönder” seçeneğini seçtiğiniz zaman gönderdiğiniz mesaj, karşı taraf mesaj bildirimlerinin tümünü sonuna kadar açmış olsa bile, bildirim olmadan gidiyor. 🙂 Güzel özellik.

Gönderilen Mesajı Değiştirme Özelliği

Telegram’da Whatsapp’ta olmayan bir özellik; mesaj editleme yani düzenleme özelliği… 

Mesaj göndermiş olduğunuz kişinin mesajlaşma ekranına geliyorsunuz. Mesajı ne zaman gönerdiğinizin önemi yok. Göndermiş olduğunuz mesaja bir süre basılı tuttuğunuz zaman “Düzenle” seçeneği çukıyor. Eğer bu son gönderdiğiniz mesaj ise, klavyenizdeki yön/ok tuşlarından yukarı ok’a tıklarsanız son mesajı düzeleme kısmı geliyor.

Whatsapp Telegram Arasındaki Farklar

Sonrası malum, düzenle gönder gitsin… 🙂 Ama unutmamak gerekir ki, düzenlediğiniz mesajların hemen yanında “Düzenlendi” yazıyor. Üç kağıt yapanlara engelmek olmak için. 🙂

Telegram indir

@gif Yazarak Konu İle alakalı Gif Gönderme

Telegran’ın diğer bir çok mesajlaşma ve sesli konuşma uygulamasından bir farkı, mesajlaş ekranında mesaj yazılan kısma @gif yazıp bir boşluk bırakıp istediğiniz anahtar kelimeyi yazdığınız ile alakalı gifler çıkıyor.

Aşağıdaki görnekte oyun hakkında örnekte konu hakkındaki gifler çıkıyor. Hoşunuza giden gif’e tıklayıp gönderiyorsunuz.

Bunun dışında sadece @gif yazmanıza da gerek yok. Örneğin “mutlu”, “kızgın”, “heyecan” gibi kelimeler yazdığınız zaman emoji ve gif çıkıyor. Tıkladığınız zaman mesajlaştığınız kişiye gönderiyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir